Teatr А Part (м.Катовіце, Польща)

Teatr А Part (м.Катовіце, Польща) з виставою “Чотири” в постановці та за сценарієм  Marcin Herich

Вистава відбудеться

“Чотири” виконавці. Жінки, люди, тіла.

Чотири в Японії та Кореї – є гомофоном слова “смерть”.

В європейській культурі це число людей, що символізує матерію і часовий порядок.

Чотири сторони світу, чотири пори року та чотири стихії.

Чотири вершники Апокаліпсису.

Чотири речі ненаситні: прірва, утроба жінки, земля і вогонь.

Два погляди на „Чотири” від Teatr A Part та театр Amareya

Цього разу зустріч художників, свідомо оперуючи тілом, світлом та жестом, створила картину, що стосується символіки цифр (заголовок «Чотири» є найбільш матеріальним, людським і земним з них), і таким чином переносить глядача у вимір абстракції. Тож ці дві сфери – абстрактна та матеріальна – зустрілися в оголених тілах чотирьох актрис  і створили видовище театру A Part та театру Amareya.

Тут тіла одночасно виступають як реквізит, декорація та актор. Сцена оповита темрявою, тому глядач, м’яко керуючись світлом і музикою, концентрує на них всю свою увагу. Він спостерігає багатий спектр їхніх рухів – від повільних і ледачих до бурхливих і механічних. Він відстежує відносини, які вони будують між собою.

У центрі вистави – матеріальність людини разом з її еротизмом та обмеженнями, а також бажання, страхи та почуття, виражені через це. Творці видовища представляють тілесні образи і дозволяють їм йти шляхом, позначеним асоціаціями, викликаними глядачем. Цей шлях вузький і звивистий, адже чотири не завжди відзначають лише сторони світу.